Урок
алгебри в 7 класі.
Тема: Розв’язування задач, на розкладання
многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки.
Мета:
– навчальна:
сформувати вміння розв’язувати задачі, які передбачають
розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за
дужки; сприяти
удосконаленню обчислювальних навичок;
–
розвивальна: формувати вміння міркувати за аналогією; розвивати увагу, логічне
мислення, пам’ять;
– виховна:
виховувати впевненість у власних силах, спостережливість.
Тип уроку :застосування знань і вмінь.
Хід уроку:
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
1. Перевірка
завдання, заданого за підручником.
№
|
Умова
|
Відповідь
|
434. 1)
|
3a+6b
|
3(a+2b)
|
2)
|
12m-16n
|
4(3m-4n)
|
3)
|
10ck-15cp
|
5c(2k-3p)
|
4)
|
8ax+8a
|
8a(x+1)
|
5)
|
5b-25bc
|
5b(1-5c)
|
6)
|
14x2+7x
|
7x(2x+1)
|
7)
|
n10-n5
|
n5(n5-1)
|
8)
|
m6+m7
|
m6(1+m)
|
9)
|
9x-27x4
|
9x(1-3x3)
|
10)
|
18y5+12y4
|
6y4(3y+2)
|
11)
|
56a10b6-32a4b8
|
8a4b6(7a6-4b2)
|
12)
|
36mn5+63m2n6
|
9mn5(4+7mn)
|
442. 1)
|
c(x-3)-d(x-3)
|
(x-3)(c-d)
|
2)
|
m(p-k)-(p-k)
|
(p-k)(m-1)
|
3)
|
m(x-y)-n(y-x)
|
(x-y)(m+n)
|
4)
|
x(2-x)+4(x-2)
|
(2-x)(x-4)
|
5)
|
4x(2x-y)-5y(y-2x)
|
(2x-y)(4x+5y)
|
6)
|
(y+1)2-4y(y+1)
|
(y+1)(y+1-4y)=
=(y+1)(1-3y)
|
7)
|
10(a2-5)+(a2-5)2
|
(a2-5)(10+a2-5)=
=(a2-5)( a2+5)
|
8)
|
(a-2)2-6(a-2)
|
(a-2)(a-2-6)=
=(a-2)(a-8)
|
444. 1)
|
m2n+mn+n
|
n(m2+m+1)
|
2)
|
3x6+6x5-15x4
|
3x4(x2+2x-5)
|
3)
|
7a4b3-14a3b4+21a2b5
|
7a2b3(a2-2ab+3b2)
|
4)
|
20b6c5-45b5c6-30b5c5
|
5b5c5(4b-9c-6)
|
Приклад.
.

2. Фронтальне
опитування з теорії «Мікрофон»
сформулювати розподільну властивість
множення відносно додавання;
сформулювати розподільну властивість множення відносно віднімання;
що означає розкласти многочлен на множники?
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Гра «Пошук
інформації»
№
|
Умова
|
|
№
|
Розв’язок
|
а)
|
mx+nx
|
|
1)
|
m(n+3m)
|
б)
|
2m+2n
|
|
2)
|
x(m+n)
|
в)
|
mn+3m2
|
|
3)
|
2m(3m-1)
|
г)
|
4m2-2mn
|
|
4)
|
2(m+n)
|
д)
|
6m2-2m
|
|
5)
|
2m(2m-n)
|
е)
|
2m2+3m
|
|
6)
|
-3n(4n+5)
|
є)
|
5m3-5m
|
|
7)
|
5m(m2-1)
|
ж)
|
5m3n+20n
|
|
8)
|
m(2m+3)
|
з)
|
-12n2-15n
|
|
9)
|
mn3(m2-6n)
|
и)
|
m3n3-6mn4
|
|
10)
|
5n(m3+4)
|
а) – 2
б) – 4
в) – 1
г) – 5
д) – 3
е) – 8
є) – 7
ж) – 10
з) – 6
и) – 9
2. Математичний
диктант
Варіант 1
|
Варіант 2
|
1) Який степінь множника а можна винести за дужки
|
|
a2x-a5x3
|
a3y3-a2y
|
2) Який числовий множник можна винести за дужки
|
|
15a3-25a
|
9x2-6x
|
3) Винесіть за дужки спільний множник усіх членів
многочлена
|
|
a2+ab-ac+a
|
x2-xy+xp-x
|
4) Подайте у вигляді добутку многочлен
|
|
3x+xy
|
2a-ab
|
5) Розкладіть на множники
|
|
15ab-10b
|
7ab-14b
|
6) Розкладіть на множники
|
|
3a2x+6ax2
|
5xy2-10x2y
|
IV. Мотивація.
Формулювання теми і мети уроку.
На минулому уроці ми вчилися розкладати многочлени на множники способом
винесення спільного множника за дужки.
Відомий французький письменник,літературний критик, лауреат Нобелівської премії
з літератури Анатоль Франс говорив: «Недостатньо знати, необхідно також
застосовувати». Будь яка теорія тільки тоді чогось варта, якщо її можна
застосувати на практиці, в нашому випадку – до розв’язування задач.
Дома ви розглянули лише 1 приклад застосування розкладання на множники, а
саме для обчислення числових виразів. Чи допоміг спосіб розкладання в
обчисленні?
Розкладання на множники застосовують і для розв’язування інших задач.
Увага на екран.
1) Розв’язати
рівняння: 2x(x-3) + 3(x-3)=0;
2) Знайти значення
виразу: 5x2y-10xy2, якщо
х=3,2; у=0,6.
3) Довести, що 28+26+25+3
24;

4) Довести, що
якщо до цілого числа додати його квадрат, то одержана сума буде парною.
Як розв’язувати такі задачі, ми дізнаємось на сьогоднішньому уроці. Тому і тема нашого уроку «Розв’язування задач, на розкладання многочленів
на множники способом винесення спільного множника за дужки».
V. Застосування знань і вмінь.
1. Виконання вправ з дошки
1) Розв’язати
рівняння: 2x(x-3) + 3(x-3)=0;
2) Знайти значення
виразу: 5x2y-10xy2, якщо
х=3,2; у=0,6.
3) Довести, що 28+26+25+3
24;

4) Довести, що
якщо до цілого числа додати його квадрат, то одержана сума буде парною.
2. Колективне виконання завдань під керівництвом вчителя.
№ 437(3), 439, 449 (2,4), 453(4,5,6).
IV. Підсумки уроку. Рефлексія.
Що на уроці було головним? Цікавим? Чого ви навчилися? Чи досягли ми
поставленої мети?
Домашнє завдання : № 440,448,450,
454.
Немає коментарів:
Дописати коментар